8 Fitness trendov. Ste IN?

Minulý rok v decembri predpovedala Americká Vysoká škola športovej medicíny (ACSM) TOP 20 fitness trendov pre rok 2017. Usporiadala totiž anketu, v ktorej počas celého roka vyspovedala až 2800 fitness profesionálov.

Tento prieskum sa stáva hlavným vodítkom pre fitness priemysel, ktorý sa vďaka tomu bude snažiť dodávať relevantné produkty a služby v nadchádzajúcom roku

píše Bridget A. Peters, Ph.D., jeden z odborníkov, ktorý odpovedal v ankete.

Koho to zaujíma?

Ak čítate tento článok, pravdepodobne sa zaujímate o zdravie a fitness. Tiež veríme, že pre zlepšenie svojho zdravia pravidelne používate TRX závesný systém.  Uisťujeme vás, že všetci sme na správnej ceste. Z 20 najlepších trendov sa 8 prekrýva s fitness náradím, vzdelávaním a cvičením na TRX. To už niečo znamená!

Takže, ak máte jeden zo závesných systémov TRX, zúčastňujete sa skupinových lekcií na TRX s profesionálnym trénerom alebo ste fitness profesionál a používate TRX ako súčasť svojho podnikania, máte budúci rok o zábavu postarané.

Ako do toho zapadá TRX?

Z top 5 trendov, TRX spadá do troch z piatich. Okrem toho obsadilo ďalších päť pozícií vo zvyšnom zozname a to vrátane:

  • # 2 Tréning s vlastnou váhou tela
  • # 3 HIIT cvičenie – Vysoko intenzívny intervalový tréning
  • # 4 Silový tréning
  • # 7 Funkčný tréning
  • # 10 Joga
  • # 11 Skupinový tréning
  • # 17 Fitness aplikácie pre inteligentné telefóny
  • # 19 CORE tréning

Tu je podrobnejšie rozpísané, ako sa závesný tréning na TRX a náradie TRX zhoduje s fitness trendami:

#2 Tréning s vlastnou váhou tela

Lukáš Dubina - TRX
Foto: Lukáš Dubina

Tréning s vlastnou váhou tela je základnou definíciou a stavebným kameňom TRX závesného tréningu. TRX využíva vlastnú váhu cvičenca ako dominantný faktor pre intenzitu cvičenia a veľkosť záťaže.

Vďaka tomu môžete prijímať nové výzvy v podobe tisícov rôznych variácií cvičenia.

Viac o TRX tréningu

#3 HIIT cvičenie – Vysoko intenzívny intervalový tréning

TRX pásy
Foto:Bekafitness

Vysoko intenzívny intervalový tréning, čiže tzv. HIIT je cvičenie, pri ktorom sa pravidelne strieda doba (interval) zaťaženia s vysokou až veľmi vysokou intenzitou a interval odpočinku.

Pri tomto druhu tréningu môžeme využívať rôzne fitness náradie, vrátane TRX závesného systému. HIIT prináša možnosti zvýšenia fyzickej kondície aj spaľovania tukov v kratšom čase, ako mnoho iných metód cvičenia.

TIP: Skutočná zmena vo vašom tréningu

Ako sa dostať do formy? Vyskúšajte intervalový tréning!

#4 Silový tréning

TRX popruhy
Foto: Spartan-Strenght.sk

Termín „silový tréning“ sa odkazuje na druh cvičenia s cieľom posilnenia celkového pohybového aparátu.

Cvičenie s TRX závesným systémom je zábavný a efektívny spôsob, ako budovať svalovú silu a zároveň sa zlepšovať svojím vlastným tempom.

#7 Funkčný tréning

Funkčný tréning
Foto: TRX Training.com

Funkčný tréning umožňuje zlepšiť pevnosť, stabilitu, mobilitu, vytrvalosť a flexibilitu vášho tela.

Všetky tieto aspekty využívate pre svoje každodenné návyky alebo zložitejšie pohyby, napr. pri športovaní. Základné denné funkčné pohyby ľudského tela zahŕňajú tlačenie, ťahanie, zdvih, drepovanie, rotáciu, prenášanie a lokomóciu (chôdzu, beh, zakrádanie). TRX tréning vám pomôže vykonávať, vylepšovať a ovládnuť tieto funkčné pohyby prostredníctvom stoviek cvičení.

#10 Joga

Jóga a TRX
Foto: TRX Training.com

Popularita Jogy stále rastie. Netrvalo dlho a profesionálny tréneri a jogíni pochopili, aké výhody prináša zapojenie TRX do týchto tréningov. TRX im pomáha budovať potrebnú rovnováhu, silu a sebadôveru na dokončenie pokročilejších cvikov.

Kombináciou jogy a TRX sa cvičenci neustále zlepšujú.

#11 Skupinový tréning

Skupinový tréning
Foto: TRX Training.com

V posledných niekoľkých rokoch počas ťažkých ekonomických časov, boli osobný tréneri nútení pracovať so svojou kreativitou, aby na trhu fitness dokázali predať svoje služby. Ponuka skupinových lekcií a cvičenia dvoch až troch osôb naraz sa stala populárnym spôsobom, ako si získať a udržať klientov.

Skupinové lekcie prinášajú nielen úsporu nákladov pre klientov, ale aj možnosť vyšších príjmov pre trénerov. Pri skupinovom cvičení zažijete viac energie, odhodlania a tímovej práce.

Súčasťou osnov TRX vzdelávania je školenie pre trénerov skupinových lekcií (TRX GSTC kurz). Hlavným cieľom školenia je naučiť trénera lepšie pracovať s klientmi na rôznych úrovniach fitness.

TIP na školenie: Licencia osobný tréner / Instruktor fitness

Kurz certifikovaný tréner fitness

#17 Fitness aplikácie pre inteligentné telefóny

Fitness mobilná aplikácia
Foto: TRX Training.com

Aplikácie pre chytré telefóny a tablety umožňujú jednoduchý prístup k rade cvičebných programov. Existujú tisíce možností, ako pomôcť ľuďom dostať sa do formy a sledovať pokroky. Či sa jedná o silový tréning, HIIT, jogu alebo behanie.

TRX ponúka dve aplikácie pre mobilné zariadenia:

Obe aplikácie ponúkajú špičkové tréningy pre spaľovanie tukov a budovanie svalovej hmoty. TRX FORCE Super App ponúka komplexný 12 týždenný program, tréningové plány a porovnávacie testy pre monitorovanie pokroku.

#19 CORE tréning

TRX popruhy na cvičenie
Foto: TRX Training.com

Telesné jadro zahŕňa viac než len „brušáky“.

Jedná sa o všetky svaly, ktoré obklopujú brucho, pracujú na podpore chrbtice a chráni vaše vnútorné orgány.

V jadre je umiestnené ťažisko tela. Vychádzajú z neho všetky pohyby. Spektrum svalov, spadajúce do oblasti jadra má celý rad praktických funkcií.

Meníme zaužívané mýty a polopravdy

Najlepší cvik na brucho je sklapovačka? Tak určite NIE!

Páčilo sa?

Sleduj našu komunitu a fitnes trendy na Facebooku a dozvieš sa o nových príspevkoch ako prvý. Prihlás sa na odber newsletteru a žiadny článok ti už neunikne.

Tento článok je voľný preklad článku z blogu TRX Training, ktorý bol so súhlasom upravený.