TRX Kopie

Ako rozoznať originálny TRX® od falošnej kópie

Na českom trhu sa v poslednej dobe objavuje množstvo falšovaných produktov, ktoré sa vydávajú za originálne prevedenie značky TRX. Na prvý pohľad tieto napodobeniny vyzerajú veľmi vierohodne.

TRX cena a kopie

Prečo ľudia kupujú falošné kópie?

Zásadným dôvodom je predovšetkým 1/3 ceny oproti originálu.
Prečo si kupovať drahší originál, keď rozdiel nikto nepozná?

Spozná! V lepšom prípade to spozná vaše telo. S nedokonalými napodobeninami (tzv. Fake TRX) riskujete ohrozenie zdravia či bolestivé zranenia (natrhnutý sval, zlomeniny a pod.).

ÁNO, také úrazy sa bežne na falošných kópiách TRX stávajú.

Kde sa predávajú falošné kópie TRX?

S falošnými kópiami TRX sa najčastejšie stretnete v rôznych internetových bazároch, aukčných serveroch alebo aj priamo v českých e-shopoch, ktoré predávajú vybavenia pre fitness alebo bojové športy:

Bazos.cz Bazar.cz Hyperinzerce.cz Aukro.czMuaythai-shop.czMuayshop.cz

Fitness-topvyziva.cz eFitness.cz ZijemeSportem.cz Fitvyziva.cz iFitshop.cz Fitness-supply.cz Hokejove-potreby.cz a iné

Pozor! Aj keď sa predajca preukáže vytlačeným certifikátom, zoznam jediných oficiálnych distribútorov TRX nájdete na webových stránkach spoločnosti Fitness Anywhere. Takto môžu vyzerať falošné kópie TRX:

TRX falošné kópie

Ako vznikajú čínske kópie TRX?

Postup iste poznáte. Vďaka lacnej čínskej pracovnej sile možno vyrobiť takmer čokoľvek za minimálne náklady. Prečo by sme ako koncový zákazník mali niečo také riešiť?

Takmer denne nám sú zasielané ponuky falošných TRX kópií priamo z Číny, a tak sme zistili výrobnú cenu TRX kópie.

Výrobná cena falošného TRX sa pohybuje od 10 - 15 dolárov

TRX za 10 €? To beriem!

Je skutočne nejaký rozdiel medzi výrobkom za 10 € a originálom s internetovými cenami v rozmedzí 50 - 130 €?

Dobrý deň, objednal som si tu TRX:
http://www.hsport.cz/p2942-trx-profesional-pro-pack-p2.php ... a až teraz som sa dostal na vaše stránky a som zdesený, pretože to tým pádom nevyzerá na originál TRX. Nemám vo zvyku nevyzdvihovať objednaný tovar, ale teraz asi urobím výnimku. Veľmi ďakujem. Dávid

Niečo tu nehrá

Kto nás "okráda"?

Oficiálny distribútor, ktorý predáva originálny TRX za odporúčanú cenu od výrobcu 170 - 260 €? (líšia sa podľa verzie)

Alebo ten, kto výrobnú cenu čínskej kópie 10x navýši a ponúka ju ako "Najlacnejší TRX na trhu"?

A ľahko sa staneme obeťou obchodnej psychológie:
"Ale 50 € je predsa cena, ktorú si môžem dovoliť." Kúpim teda TRX, o ktorého pôvode nič neviem. Automaticky. Bez premýšľania.

TRX falešné kopie

Česká vynaliezavosť

S českou vynaliezavosťou sme sa niekoľkokrát stretli aj u produktov TRX. Snaha zarobiť na falošných kópiách u niektorých nápaditých obchodníkov, ale prekročila medze ľudskosti.

Počuj Pepo našiel som niečo, na čom by sme mohli pekne zarábať. Je to naozaj hit a ľudia nám utrhnú ruky. Fakt. Netáram.
Rozbehneme to treba cez Aukro.
Už som dal dokopy aj cenovú ponuku:
Hmm. To znie dobre. A sú tie čínske popruhy bezpečné? Čo keď sa niekomu za mesiac pretrhne karabína pri cviku v závese? Mohol by sa pekne zraniť. Tu ide o zdravie ľudí nie?

Takto vyzerajú ponuky falošného a nebezpečného TRX.
Môžete sa s ňou stretnúť na rôznych bazároch alebo na Aukre.

Cenová ponuka falošného TRX !!!

pozn.: Táto cenová ponuka vrátane pravopisných chýb nie je vtip. Je to realita. Podobné prípady riešime veľmi často.

Ukážky falošných kópií TRX

Chýbajúci spodný šev pre hlavnú karabínu a rôzna vzdialenosť gumového logaFake TRX Horšia kvalita zakončenia popruhov a rozdielne vzdialenosti medzi prešívanímFake TRX Falšované a nekvalitné madlá sú mäkké a ľahko sa zničí ich povrchFalšované TRX
IHRSA Na trhu možno vidieť aj kópie TRX. Priamo úmerne lacným kópiám je nahlásenie veľkého množstva úrazov na týchto nedokonalých kópiách a pribudlo aj zranení pri pretrhnutí popruhov alebo povolením zlých spojov.

TRX si je vedomé obrovskej zodpovednosti za svoj produkt a vníma, že každá chyba môže byť potrestaná zranením klienta. V USA aj ostatných štátoch západnej Európy si žiadne komerčné centrum neriskne používať neoriginálne náradia. Jedná sa nielen o prestíž, ale najmä o zdravie cvičencov. IHRSA 2011

Na scénu prichádza Multitrainer

Okrem čínskych kópií sa na internete stretnete aj s českou kópiou. Spoločnosť inSPORTline vyrába nízkonákladové fitness náradie pre domáce použitie. Dlho neotáľala a prišla s vlastnou verziou pod menom TRXi.

Po žalobe od spoločnosti Fitness Anywhere svoj produkt premenovala na Multitrainer a naďalej ho propaguje na internete aj v televíznych reklamách.

Skopíruj všetko, nech to máme komplet

Materiál a spracovanie

Nebudeme porovnávať kvalitu použitých materiálov a remeselné spracovanie. Kto pozná produkty od inSPORTline, ten si už urobil vlastný obrázok a nie je potreba sa ďalej rozpisovať.

Účinnosť

Účinnosť cvikov na Multitraineru je oveľa nižšia ako na originálnom TRX. Vďaka absencii základných prvkov, ktoré sú pre TRX typické, Multitrainer nie je vôbec vhodný pre začiatočníkov. Bohužiaľ na týchto neznalých používateľov spoločnosť inSPORTline cieli nielen svojou cenou.

Spoľahlivosť

Zarážajúci je fakt, že pre svoju propagáciu nedokázali "odborníci" zmieňované firmy vymyslieť ani vlastný popis produktu. Svedčí tento prístup o profesionalite a dôveryhodnosti? Sú schopní o svojom produkte oznámiť potrebné základné informácie?

Dôveryhodnosť

Propagačné video Multitraineru je svojím obsahom kópiou týchto webových stránok. Audio-záznam je tvorený tak, že odborník z inSPORTline číta obsah z úvodnej strany tohto webu a zo sekcie Čo je TRX?.

Randy HetrickS takou drzosťou okopírovania produktu, manuálu, DVD a vlastne všetkých autorských práv ako je to vykonané u produktu TRXi spoločnosťou Insportline z Českej republiky, sme sa ešte nestretli. Celú záležitosť odovzdávame našim právnikom v USA. Randy Hetrick – zakladateľ TRX

Pozor: Kópie TRX sú zdraviu nebezpečné

Vedeli ste, že akonáhle začnete cvičiť na produkte, ktorý nebol nikdy distribuovaný oficiálnym dodávateľom, nevzťahuje sa na tento produkt záruka ani nárok na hradenie úrazu poisťovňou?

Pri lacnejších a falšovaných verziách až príliš často dochádza k pretrhnutiu popruhov, rozlomeniu karabín a zničeniu madiel. Dôvodom sú hlavne nekvalitné materiály, ktoré nevydržia udávanú nosnosť.

Ak sa vám pretrhne popruh pri intenzívnom tréningu, následné zranenie môže byť veľmi vážne.

TRX

Priamo úmerne lacným kópiám je nahlásenie
veľkého množstva úrazov na týchto netestovaných produktoch

Miroslav Jirčík TRX® nie je TRXi (či iné napodobeniny z webu). Je veľká škoda, že tak skvelá myšlienka je kazená nekvalitným náradím, ktoré skutočne môže klientom ublížiť a môže dochádzať k výrazným zraneniam pri pretrhnutí popruhov či inému poškodeniu závesného systému. Miroslav Jirčík, 3D FITNESS, www.3dfitness.cz

Prečo si kúpiť originálny TRX?

Cena TRX nie je vysoká

  • Čo má vyššiu cenu? Kvalitný rotoped alebo TRX?
  • Čo prináša väčšiu funkčnosť? S TRX vykonáte nekonečné množstvo cvikov.
  • Cena originálneho TRX zodpovedá kvalite a bezpečnosti, ktorú ponúka.
  • Rozdiel v zážitku pri cvičení s originálom alebo s nedokonalou kópiou je obrovský.
  • TRX PRO Kit je vybavený uzamykateľnou karabínou s ochranou proti korózii a s nosnosťou 600kg. Ponúkne vám túto kvalitu aj čínska kópia TRX?

S originálnym TRX
dostanete oveľa viac

Ku každej verzii TRX automaticky získate profesionálne video-tréningy do vášho PC, tabletu a mobilu ZADARMO.

TRX
sportperfekt Je to pre mňa tvrdá škola. Nákup TRXi od inSPORTline ma vyšiel draho. Avšak chybami sa človek učí a musím to vziať pozitívne. Rok som túžila mať vo svojom centre TRX®. Zdalo sa mi drahé. Keď na trh dorazilo TRXi (dnešné označenie MultiTrainer inSPORTline), povedala som si, že je náradie rovnaké a lacnejšie. A kúpila ho.

Dnes som bola svedkom priamo lekcie TRXi. Mala som možnosť sledovať klientov pri cvičení s TRXi. Okamžite som pochopila, že som urobila veľkú chybu. Originál je oveľa lepší. Je tu ľahšia aj rýchlejšia obsluha a je bezpečnejší. Škoda, že som to nevedela skôr. Nebuďte naivní a hlúpi a nenechajte sa zlákať lacnejšou cenou. Klienti sú u nás vždy na 1 mieste a preto som okamžite pre naše centrum zaobstarala originál TRX®. Všetkým odporúčam: "Neurobte rovnakú chybu ako ja. Originál je len jeden! Věra Macošková, Majitelka fitness centra www.sportperfekt.cz

Kde kúpiť ORIGINÁLNY TRX?

Jediným oficiálnym distribútorom TRX závesných systémov a školení pre ČR a SR je spoločnosť 3D FITNESS.

TRX Závesný systém
3dfitness

ORIGINÁLNY TRX možno kúpiť v Českej republike a na slovenskom iba v spoločnosti 3D FITNESS alebo prostredníctvom www.trxsystem.cz.

Webové stránky www.trxsystem.cz majú iba informačný charakter. Ich poslaním je podporovať skvelú myšlienku produktov TRX a pomáhať českej komunite TRX.

Cena TRX®

  • V každom štáte je iba jeden oficiálny distribútor, ktorý si nastavuje predajnú cenu TRX.
  • Cena TRX sa nikde na svete nepohybuje pod 169.99 USD, teda približne 150,- € bez DPH.
  • Výnimka sa vzťahuje na predajné akcie, veľkoobjemové kontrakty a špeciálne akcie pre športové kluby.

TRX® Army style

viac informácií TRX® Army style kúpiť TRX

Tu je jednoduchý návod, ako správne odlíšiť bezpečný
ORIGINÁLNY produkt TRX od falošnej kópie.


Originálny výrobok je balený v papierovej krabici
(TRX® PRO Kit - čierne prevedenie)TRX Pro KIT
Farba krabice sa líši podľa modelu
(TRX® HOME Kit - žlté prevedenie)TRX HOME KIT
TRX® PRO Kit - postup vybaľovania
z papierovej krabice TRX Pro Kit
TRX® HOME Kit - postup vybaľovania
z papierovej krabice TRX HOME Kit
TRX je umiestnený v cestovnom obale
spoločne s príslušenstvom TRX HOME Kit
Samotný TRX je po vybalení z cestovného obalu zviazaný plastovou sponou TRX HOME Kit
TRX® PRO Kit - madlá sú spojené papierovou páskou (čierna farba) s návodom na stiahnutie online výukových cvičení pre trénerov TRX PRO Kit
TRX® HOME Kit - madlá sú spojené papierovou páskou (žltá farba) s návodom na stiahnutie online cvičenia TRX HOME Kit
TRX® PRO Kit - originálny kód pre registráciu produktu a prístupu k on-line video tréningom získate zotretím sivého políčka TRX Cvičení
TRX® HOME Kit - originálny kód pre registráciu produktu získate zotretím sivého políčka TRX cvičenia
Transparentný štítok na popruhu pod gumovou krytkou s hologramom TRX Originál
Detail transparentného štítku s výrobným číslom a čiarovým kódom TRX Originál

Pokiaľ chcete predísť zraneniu,
zainvestujte do ORIGINÁLNEHO TRX®

Či už je vaším cieľom rehabilitovať po zranení, zvyšovať celkovú fyzickú kondíciu alebo vrcholovo súťažiť, patrí k tomu bezpečné cvičenie na ORIGINÁLNOM TRX.

TRX systém