TRX system Lukáš Dubina

Čo je TRX?

TRX je najžiadanejšie fitness náradie posledných rokov. Je to produkt, ktorý by nemal chýbať vo vybavení žiadneho trénera alebo fitness centra. Prináša maximálne výsledky v minimálnom čase a pomôže vám vybudovať pevnú a zdravú postavu.

TRX

TRX Suspension Training

TRX: Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pre zaťaženie celého tela)

Závesné cvičenie (TRX Suspension Training) rozvíja telesnú silu pomocou funkčných pohybov a dynamických polôh. Pri športe a každodennom cvičení sa pohybujeme stále v mnohých rovinách.

Cvičenie na závesnom systéme TRX nám umožňuje cvičiť v týchto rovinách, rovnako tak ako žijeme. Svalová hmota narastá rovnomerne, čo znižuje riziko zranenia a zvyšuje výkonnosť.

Produkty TRX

TRX sa skladá z dvoch pevných popruhov nastaviteľnej dĺžky zakončenými držadlami pre ruky či nohy. Samotné cvičenie prebieha tak, že jedna časť tela je vždy na podložke (spravidla na zemi) a druhá je zavesená na TRX. TRX je prenosné a prináša väčšiu funkčnosť než veľké a drahé stroje, ktoré stoja stovky až tisícky eur.

Druhy TRX

TRX

S TRX môžete cvičiť kdekoľvek

Vďaka TRX môžete trénovať aj doma bez nutnosti cestovania do fitness centra a späť. Nestrácate čas a energiu hľadaním fitness stroja alebo činky.

Kompaktný a ľahký dizajn TRX vám ho umožní využívať naozaj kdekoľvek. Môžete ho zavesiť aj na dvere.

gym areály pre
tréningové programy
field na ihrisku,
pred zápasom
home doma alebo
v telocvični
hotel v hotelovej izbe
TRX TRX

Prečo je TRX tak obľúbené?

TRX sa stáva vyhľadávaným fitness náradím. Návštevníci posilňovní a fitness centier ho preferujú pred ostatnými druhmi cvičenia. Tréning na TRX je pre nich zábavný a prináša úžasné výsledky.

Čo sa hovorí:

TRX je vhodný pre každého

Cvičenie na TRX je určené pre úplných začiatočníkov aj elitných športovcov. Cviky možno ľahko stupňovať. Záťaž upravíte nastavením polohy tela.

Maximálne výsledky v minimálnom čase

Používate svoju vlastnú telesnú hmotnosť. TRX umožňuje trojrozmerné pohyby, ktoré nie je možné vykonávať s iným fitness náradím.

Vybudujete si silné jadro

TRX buduje silné a stabilné jadro (CORE), ktoré je základom všetkých efektívnych a účinných pohybov ľudského tela.

TRX umožňuje celý rad závesných techník, ktoré sa dajú vykonávať kdekoľvek, kedykoľvek a kýmkoľvek

Či už je vaším cieľom rehabilitovať po zranení, zvyšovať celkovú fyzickú kondíciu alebo vrcholovo súťažiť, patrí k tomu cvičenie na TRX.

TRX cvičení

Efektivita TRX tréningu

Redukciou vlastnej telesnej hmotnosti a gravitácie môžete prispôsobiť svoju fyzickú zdatnosť tak, že svoje telo len priblížite alebo oddialite od miesta zavesenia.

Nemusíte nikam chodiť pre inú sadu činiek alebo pridávať väčšiu záťaž na fitness stroji, stačí len zmeniť polohu chodidiel.
To vám umožní vykonávať stále náročný tréning.

Vykonávajte celkové posilňovanie tela, cviky na pružnosť, silu alebo výbušnosť, dokonca cviky ako kľuky, zhyby, drepy a výpady.
S jediným kusom náradia vykúzlite nekonečné množstvo cvikov.

Ako za 30 minút posilniť celé telo a zlepšiť fyzičku

TRX buduje silné a stabilné jadro (CORE)

Pri každom cvičení zapájate svoje jadro (CORE), ktoré je základom všetkých efektívnych a účinných pohybov ľudského tela.

Všetko, čo robíte vo svojom živote, začína jadrom:
nakláňate sa na zem pre pero, umývate auto alebo hráte s deťmi basketbal.

Medzi hlavné partie CORE patrí brušná oblasť, chrbát, ABS, hrudník a panva. Jadro umožňuje telu stabilitu a flexibilitu.

TRX

Kto používa TRX?

Ľudia si závesný tréning na TRX čoskoro osvojili a skupinové kurzy TRX majú veľký úspech v mnohých krajinách po celom svete.
TRX je základným kameňom cvičebných programov stovky profesionálnych športovcov vo futbale, baseballe, basketbale, hokeji, bojových športoch, triatlone, golfe, tenise, lyžovaní, snowboarde, plávaní, surfovaní alebo motokrose.

  • Tréneri známych celebrít zahrnuli TRX závesný tréning do pravidelného cvičenia svojich klientov a majú úžasné výsledky
  • Wellness centra pridali TRX do programov pre seniorov, pretože cvičenie umožňuje seniorom pohybovať sa bez strachu z pádu
  • Fyzioterapeuti využívajú cvičenie na TRX k rehabilitácii pacientov v nemocničných centrách a športových medicínskych klinikách
TRX

Skupinový tréning

Vyskúšajte zábavné a inovatívne skupinové cvičenie na TRX pod vedením skvelých trénerov. Naučíte sa základné princípy využitia závesného systému. Tréning s TRX vás bude baviť a na hodiny sa budete radi vracať.

TRX

Domáci tréning

Na všetkých modeloch TRX je možné vykonávať efektívne funkčné cvičenie v domácich podmienkach. Osobný video-tréner vás prevedie tréningom. Môžete ho prehrávať na akomkoľvek zariadení vrátane počítača, tabletu či mobilného telefónu.

TRX

TRX

Ako vzniklo TRX?

TRX bol pôvodne vyvinutý americkými vojenskými a špeciálnymi jednotkami ako všestranný systém pre posilňovanie celého tela
aj v extrémnych podmienkach.

Keďže vojaci trávili väčšinu času na lodiach alebo v ponorkách, boli nútení trénovať na malých priestoroch s obmedzenou možnosťou cvičebných nástrojov. V krátkej dobe položili základy cvičenia, ktoré objavilo úplne novú a originálnu kategóriu funkčného tréningu.
zistiť viac

Kompletne vybavená posilňovňa v jednom cestovnom vrecku

TRX

Ľudské telo je prispôsobené na to, aby produkovalo pohyb. Pri cvičení na TRX narastá svalová hmota proporcionálne a rovnomerne, čo znižuje riziko zranenia a zvyšuje výkonnosť.

TRX Závěsný systém

TRX umožňuje celý rad závesných techník, ktoré sa dajú vykonávať kdekoľvek, kedykoľvek a kýmkoľvek

Či už je vaším cieľom rehabilitovať po zranení, zvyšovať celkovú fyzickú kondíciu alebo vrcholovo súťažiť, patrí k tomu cvičenie na TRX.